Kaip dėlioti dėliones?

Rinkoje pateiktas didelis dėlionių asortimentas. Nuo mažiausių kelių detalių dėlionių vaikams iki keliolikos tūkstančių detalių tikriems profesionalams. Turite gerai įsitikinti, kad šis užsiėmimas jums tinka ir pasirinkta dėlionė neliks nesudėliota.

Kaip išsirinkti dėlionę?
Rinkoje pateiktas didelis dėlionių asortimentas. Nuo mažiausių kelių detalių dėlionių vaikams iki keliolikos tūkstančių detalių tikriems profesionalams. Tačiau kaip pasikrinti teisingą dydį? Jeigu jus labai norite sudėlioti didelę dėlionę, bet niekada to nedarėte, pradėkite nuo 300 arba 500 detalių. Turite gerai įsitikinti, kad šis užsiėmimas jums tinka ir pasirinkta dėlionė neliks nesudėliota.
Lengviau dėlioti vaizdus, kuriuose yra aiškūs skirtingų spalvų elementai ir smulkios detalės.

Nuo ko pradėti dėlioti dėlionę?
Suraskite patogią vietą dėliojimui. Didelės dėlionės užima labai daug vietos. Pavyzdžiui, 4000 elementų sudėliotos CASTORLAND dėlionės išmatavimai yra 138×68 cm, o dar reikėtų nepamiršti apie nesudėliotų detalių išdėstymą ant paviršiaus. Patogiausiai dėlioti ant stalo, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad dėliojimas gali užtrukti iki kelių savaičių ar net mėnesių, todėl pasiruoškite užimti stalą ilgam laikui.

Jeigu neturite galimybės dėlioti ant stalo, galima patogiai įsitaisyti ant grindų. Dėliodami ant grindų, po apačią padėkite didelius glotnaus popieriaus lapus arba kartoną. Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu, svarbu gerai matyti ir atskirti skirtingus detalių atspalvius.
Įsitaisykite taip, kad dėlionė jums netrukdytų, kad jos nesinorėtų sudėti atgal į dėžutę.

Apsaugokite dėlionę nuo dulkių. Didelės dėlionės dėliojimas užtrūks ilgai, ant jos kaupsis dulkės, kurias bus ne taip lengva nuvalyti. Nuo dulkių dėlionę galima apsaugoti uždengus ją audiniu, popieriumi arba maistine plėvele.

Pradėkite dėlioti nuo rėmelio. Pradėkite nuo lengviausio – iš pradžių sudėliokite rėmelį. Rėmelio detales lengva atskirti pagal lygų kraštą. Sudėtas rėmelis padės suprasti dėlionės mastelį ir joje vaizduojamų objektų dydžius.

Sudėkite detales pagal spalvas. Detales galima sudėti į krūveles pagal spalvas. Tačiau, jeigu jūs galite atskirti tam tikrų objektų detales, patogiau sudėti pagal objektus. Taip pat savo patogumui skirtingas krūveles sudėkite į maišelius. Dėlionę suskaidykite į kelias dalis, padarydami iš vieno paveikslo kelis mažesnius.
Pradėkite dėlioti aiškiausius elementus. Atidžiai išstudijuokite paveiksliuką, peržiūrėkite detales ir būtinai paveiksle pamatysite tam tikro elemento dalis. Tačiau nesustokite ilgai ties vienu elementu, ieškokite naujų raiškių vietų.

Kaip suklijuoti dėlionę?

Jeigu nenorite sudėliotą dėlionę sudėti atgal į dėžutę, ją galima suklijuoti ir įrėminti. Dėliones geriausiai klijuoti specialiais tam skirtais klijais. Klijais patepkite gerąją dėlionės pusę, o vėliau su lipniąja juostele užfiksuokite paveikslą iš kitos pusės . Kita alternatyva – suklijuoti dėlionę permatoma izoliacijos juosta. Šiuo atveju reikės pasistengti užklijuoti ją lygiai. Jeigu jums pavyks pakelti jau sudėliotą dėlionę, galite suklijuoti ją iš kitos pusės, tačiau naudoti reikės labai gerą lipniąją juostą.

Share

You Might Also Like

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *